02     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WYŁOWIONE Z SIECI: Gry (Blaszak)Jakub " kYuba" BujakowskiHALF-LIFE 2 JUŻ NA UKRAINIE?
Na Ukraińskich bazarach z grami, można już kupić wielce oczekiwaną grę HALF-LIFE 2. W jaki sposób to możliwe? Tu dużo chyba nie trzeba wyjaśniać, wersja, która dostępna jest na bazarach jest niczym innym jak słyną betą, która wyciekła do netu. Oczywiście grę można zakupić razem z gustownym pudełkiem wyposażonym w instrukcje i wzbogaconym o oryginalne screeny. Ponadto na odwrocie opakowania znajduje się streszczona fabuła gry oraz kilka ciekawych informacji. No nie ma to jak pełen profesjonalizm. Zawsze wiedziałem, że na wschodzie wszystko mają „z pierwszej ręki” :)

GUSTOWNE PUDEŁECZKO, NIEPRAWDAŻ?

AIRBRONE TROOPS
AIRBORNE TROOPS będzie kolejną grą dziejącą się podczas II Wojny Światowej (ostatnio to cholernie popularny temat na gierę). Gra od pozostałych produkcji tego typu czyli: MEDAL OF HONOR, CALL OF DUTY będzie się róznić tym, że przedstawiana będzie z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Celem naszego głównego bohatera (nie posiadającego niestety nazwiska) będzie przetrwanie w okupowanej Francji po lądowaniu w Normandii. Jak dobrze wiemy z lekcji historii (o ile ich nie przespaliśmy) w Normandii lądowały wojska Aliantów także nasz bezimienny bohater będzie Amerykańcem, który jakimś niefortunnym trafem zgubił oddział do którego należał i radzić sobie będzie musiał sam. Autorzy gry firma WideScreen Games obiecują nam, że gra przepełniona będzie akcją i zapierającymi dech w (silikonowych :)) piersiach scenami. Ponadto w AIRBORNE TROOP znajdziemy ok. 10 idealnie odwzorowanych karabinów i pistoletów z II WŚ oraz drugie tyle występujących wtedy pojazdów. Premiera nie została jeszcze podana.

SHINY DOCZEKAŁO SIĘ HAVOCA
Znany praktycznie wszystkim silnik Havoc2 odpowiedzialny za fizykę przedmiotów i postaci w grach komputerowych został niedawno zakupiony przez firmę ShinY Entertainment (twórców między innymi MDK, MESSIAHA czy fenomenalnego SACRIFICE). Havoc zostanie wykorzystany w nowej nadchodzącej grze produkowanej przez ShinY (może SACRIFCE 2?). Produkowana przez „Lśniących” gra będzie dokładnie 100 wyposażoną w Havoc’a 2.

CZY ON WAM KOGOŚ NIE PRZYPOMINA?

HITMAN 3: CONTRACTS
Powoli nadchodzi trzecia część przygód najsłynniejszego chyba komputerowego zabójcy - Hitmana. Tym razem twórcy postawili przede wszystkim na fabułę oraz skoncentrowali się na postaci Nr. 47. Gra przypominać będzie nieco MAX PAYNE, podczas rozgrywki będziemy poznawać myśli oraz poglądy naszego głównego bohatera i razem z nim przeżywali rozterki związane z zabijaniem (często nic nie znaczących) ludzi. Psychologia Nr. 47 stanie się teraz czymś niebywale ważnym, przestanie on już być tylko i wyłącznie maszyną do zabijania. Ponadto HITMAN 3 hulać będzie na nowiutkim silniku graficznym, który będzie bardzo realistycznie odzwierciedlać zadane nam i naszym przeciwnikom obrażenia (czyżby szykowała się konkurencja dla słynnego SOF’owego Ghoula?). Poza tym ilość broni białej jak i palnej zwiększy się (jak obiecują twórcy) prawie dwukrotnie a przeciwnicy staną się jeszcze bardziej czujni i spostrzegawczy (na najwyższym poziomie przypominać będą agentów z matrixa :P). Możliwa będzie również dużo większa interakcja z otoczeniem. To wszystko i jeszcze więcej pojawi się już niebawem bo 30 kwietnia 2004 roku.

KOLEJNE GTA
źródło: Imperium Gier
Wygląda na to, że seria Grand Theft Auto nie skończy się na czwartej części, a... tak właściwie to nie wiadomo na której. Wiadomo natomiast, że Take-Two Interactive jeszcze przez świętami zarejestrowało kilka nowych produktów, wśród nich są kolejne części GTA. Tak, nie pomyłka. Kolejne części, bowiem oprócz GTA: San Andreas zarejestrowano także GTA5 i GTA6. Tym samym ucięto spekulacje dotyczące podtytułu kolejnej części tej serii i wiadomo już na pewno, że nie będzie się ona nazywać GTA 4: Sin City. Choć jeśli chodzi o to, to już dawno wiadomo było o San Andreas, bo Rockstar jeszcze na początku 2003 roku zarejestrował odpowiednie domeny.

GOOD COP BAD COP
Gra zaczyna się w momencie kiedy to Kellman – gliniarz z Nowego Jorku – odkrywa, że główny podejrzany sprawy, którą właśnie prowadzi jest mężczyzna, który 25 lat temu zabił jego ojca. Krótka wymiana spojrzeń z owym człowiekiem przewraca świat naszego gliny do góry nogami. To czy Kellman będzie szukać sprawiedliwości czy tylko zemsty zależeć będzie wyłącznie od gracza. Gra sama się będzie odpowiednio dostosowywać do działań głównego bohatera, przez co rozgrywka zrobi się zupełnie nieliniowa. Gra posiadać będzie także elementy RPG: statystki gracza, możliwość wyboru dialogu etc. GOOD COP BAD COP poza niezwykłą nieliniową fabułą będzie mogło także pochwalić się całkiem dobrą grafiką opartą o autorski engine firmy Revolution Software. Całość będzie także posiadać klimatyczną muzykę, którą autorzy niewątpliwie chwalą. Data premiery została niedawno przesunięta i mówi się, że gra wyjdzie na jesieni 2004. Miejmy nadzieje, że nie są to plotki.

DWA NOWE TYTUŁY W SERII EXTRA KLASYKA
źródło: CD PROJEKT
22 Stycznia swoją premierę w serii Nowa eXtra Klasyka mają gry: II WOJNA ŚWIATOWA z serii EUROPA UNIVERSALIS oraz WORMS WORLD PARTY. Pierwsza z nich - strategiczna - to jedna z najbardziej zaawansowanych symulacji systemów politycznych oraz skutków ich funkcjonowania. Dzięki niej gracz może się wcielić w przywódcę dowolnego państwa na świecie, dokonywać inwazji, zawiązywać sojusze, zdobywać nowe technologie, wynajmować i zwalniać dyplomatów - a wszystko to w latach, gdy powinna się toczyć II Wojna Światowa. Bohaterami WORMS WORLD PARTY są sympatyczne robale, rywalizujące ze sobą na różnorodnych arenach. Do wzajemnej eksterminacji wykorzystywane są zarówno standardowe, jak i niespotykane nigdzie indziej typy broni, np. Szalone Krowy czy Staruszka. Obie gry można już kupić w sklepach. WORMS WORLD PARTY i II WOJNA ŚWIATOWA kosztują jedynie 19,99 złotych i zostały wydane w pełnej polskiej wersji językowej.
NAJLEPSZE W USA
Najświeższa lista 10 najlepiej sprzedających się gier w „krainie cudów”:
1.The Sims: Makin' Magic Expansion Pack
2.Call Of Duty
3.Zoo Tycoon: Complete Collection
4.The Sims Double Deluxe
5.Microsoft Flight Simulator 2004: Century Of Flight
6.The Sims: Unleashed Expansion Pack
7.Age Of Mythology
8.Backyard Basketball 2004
9.The Sims: Superstar Expansion Pack
10. Finding Nemo
Nie jest źle, tylko 4 pozycje z Simsami… zawsze mogło być 5 :)

FILMY Z SIECI (PRAWIE) LEGALNIE
Źródło: Imperium Gier
Kontrowersyjna sprawa w Łodzi - jedna ze stron internetowych oferuje kopie dostępnych w Polsce filmów VCD (10 zł) i DVD (22 zł). Zakupów można dokonywać w kilku różnych językach, za towary płaci się gotówką bądź kartą kredytową, jednym słowem full-wypas. Dokonując zakupu klient musi jedynie powiadczyć, iż kupuje kopię zapasową - oryginał posiada w domu. Zdaniem policji osoba prowadząca stronę (od kwietnia 2003 roku serwis odwiedziło ponad 172 tysięcy internautów) jest w świetle prawa niewinna, gdyż ułatwia osobom nie posiadającym nagrywarek skorzystanie z przysługującego im prawa do posiadania i oryginału, i jednej kopii bezpieczeństwa. Sprawę zbada jeszcze prokuratura, a bać mogą się już klienci oferenta. Jeśli nie posiadają oryginałów oczywiście...

BLOODY WATERS
Po latach badań nad inżynierią genetyczną Dr Doug Martin wreszcie osiągnął to o czym marzył. Stworzył genetyczną mutację rekina białego. Niestety podczas przewożenia swojego „rekinka” na wyspę nastąpił mały wypadek i nasz „super-rekin” najzwyczajniej „dał nogę” (a raczej płetwę). I wiecie co? To my wcielimy się w tego „super-rekina”! Naszym głównym celem będzie oczywiście wyeliminowanie, rozszarpanie, pożarcie i zmasakrowanie wszystkich tych „złych naukowców” (włącznie z doktorkiem), którzy uczynili nas tym czym jesteśmy. W BLOODY WATERS, będziemy także mogli wcielić się w postać człowieka, a dokładniej w (za przeproszeniem) członka sekty „the cult of the smark”, który będzie niewiele słabszy od naszego głównego bohatera. Gra przedstawiona będzie z perspektywy trzeciej osoby co będzie nam gwarantowało naprawdę dużo możliwość sterowania poczynaniami rekina jak i niezapomniane akcje z udziałem naukowców :) Premiera nie została jeszcze zapowiedziana.

NIE MA TO JAK MAŁY MIECZYK...

GUILD WARS
Nadchodzi najnowsza i zarazem pierwsza gra byłych programistów BLIZZARD ENTERTAINMENT. Produkowana przez ARENA NET gra GUILD WARS będzie MMORPG osadzonym jak się można było domyślić w świecie fantasty. W przeciwieństwie do innych MMORPGów GUILD WARS będzie posiadać tryb single player jak i opcję gry z kilkoma kumplami po LANie oraz oczywiścię grę w Internecie. Ma to stanowić największą zaletę gry. Oczywiście podstawą GUILD WARS (jak sama nazwa wskazuje) będą walki gildii składających się z żywych graczy. Każdy będzie mógł zarejestrować swoją gildię by potem przyjmować do niej nowych członków i toczyć boje z innymi klanami. Świat GUILD WARS obfitować będzie także bogatą florę i faunę. Wszędzie rosnąć będą drzewa, kwiatki itp. a lasy, góry i jeszcze inne tereny zamieszkiwać będą przeróżne bestie. W grze pojawią się także elementy strategiczne, takie jak chociażby wydobywanie surowców do rozbudowy bazy. Premiera zostanie wkrótce ogłoszona.

PAINKILLER WYCIEKŁ
I stało się. Dosyć dobrze zapowiadająca się polska gra (chociaż „dosyć dobrze” to chyba za słabe określenie) PAINKILLER, wyciekła do netu… Jest to po HALF-LIFE 2, DOOM3 i WORLD OF WARCRAFT czwarta gra skradziona przez nieznanych nikomu hakerów. DreamCatcher Games – producent PAINKILLERA, prosi graczy o to aby nie ściągali i nie sugerowali się dostępną w Internecie wersją swojej najnowszej gry, ponieważ jest to wczesna wersja beta, przeznaczona wyłącznie dla prasy. Do czasu wydania finalnej wersji dużo się jeszcze może zmienić. DreamCatcher zapewnia wszystkich, że oficjalne demko PAINKILLERA pojawi się jeszcze na początku lutego.

CÓŻ TO JEST TAKI SKOK DLA TAKIEJ MASZYNY

LOTUS CHALLANGE
Pamięta ktoś jeszcze LOTUSA? Wyścigówkę niezwykle popularną w pierwszej połowie lat 90. Mam nadzieję, że tak bo gra ta powraca po 10 latach od wydania części pierwszej. Tym razem LOTUS polegać będzie przede wszystkim na wykonywaniu określonych zadań zleconych nam przez szefa firmy dla, której pracować będziemy. Jako profesjonalny kaskader weźmiemy udział w takich misjach jak: skok z Alp, udział w wyścigu na platformie wiertniczej czy zagranie pościgu w Hollywoodzkim filmie. Gra będzie „napakowana” akcją po same brzegi a „miód będzie się wprost wylewać z monitora”. W LOTUS CHALLANGE będziemy mogli pojeździć zarówno znanymi z wyścigów „Nascar” sprzętami jak i Formułą 1. Całość wyposażona będzie w bardzo przyzwoity silnik graficzny pozwalający np. na generowanie bardzo dużej liczby samochodów i postaci na raz oraz doskonały model fizyki jazdy. Premiera przewidziana jest na koniec wiosny.

HAKER UNIEWINNIONY
Jon Lech Johansen, słynny już Norweg z polskimi korzeniami został uniewinniony przez sąd przed, który został postawiony kilka dobrych miesięcy temu. Jak zapewne pamiętacie (bo pisałem o tym) Johansen został zgarnięty przez policję za stworzenie programu zwanego DeCSS – dosyć prostego w obsłudze narzędzia pozwalającego łamać zabezpieczenia płyt DVD. Naszego „bohatera” przed sąd postawiła organizacja OKOKRIM, zajmująca się namierzaniem przestępców komputerowych. Jak widać chłopakom z OKOKRIM’u akcja za bardzo się nie udała, a Johansen wrócił do domu i Internetu gdzie cieszy się teraz niezwykłą popularnością i uznaniem innych userów. Cóż więcej rzec, chyba nic tylko pogratulować Jon’owi – Polak jednak jak chce to potrafi :)02     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WYŁOWIONE Z SIECI: Gry (Blaszak)