04     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WYŁOWIONE Z SIECI: Gry & Hardware (Czarna Skrzynka)

Dziesięciu wspaniałych
Oto 10 najlepiej ocenianych gier na X`a. Ocena procentowa przy tytule jest oceną średnią wyciągniętą ze wszystkich ocen jakie dana gra otrzymała.
1.Prince of Persia: The Sands of Time-Ubisoft 94.5%
2. Grand Theft Auto Double Pack-RockstarGames 94.4%
3. Star Wars: Knights of the Old Republic-LucasArts 94.3%
4. Project Gotham Racing 2-Microsoft 93.4%
5. Soul Calibur II-Namco 91.9%
6. SSX 3-Electronic Arts 91.2%
7. Panzer Dragoon Orta-Sega 90.8%
8. World Series Baseball 2K3-Sega 90.3%
9. Madden NFL 2004-EA Sports 90.1%
10. Crimson Skies: High Road to Revenge-Microsoft 90.1%

Xbox za 400 zeta???
Plotka, nie plotka, ale napisać warto. Mówi się o obniżce Xboxa w USA, obniżka to niebylejaka, bo jak przepowiednia się sprawdzi to już w te wakacje amerykańscy gracze będą mogli nabyć X-pudło za magiczną cene 99 dolców (ok, 380zł!!!). Brawo Microsoft - tak sie walczy o klienta!

Xbox "Crystal Pack"

Xbox "Crystal Pack" - wcielenie piękna
Jakiś czas temu Microsoft poinformował nas o limitowanych wersjach Xboxa, które niestety ominęły europejski rynek. Jednak nie ma się czym przejmować, ponieważ my także dostaniemy Xbox`y spod znaku LIMITED. Microsoft na drugie urodziny Xbox`a w Europie wrzuci na nasz rynek tzw "Crystal Pack`i" w których skład będzie wchodzić: piękny przeźroczysty biały Xbox oraz 2 kontrolery w takim samym kolorze. Data launch`u tego zestawu to 14 marca, a oficjalna cena to 199 euro. Niestety nie wiadomo ile zestawów trafi do Europy. Jeżeli chcecie teraz kupić Xbox`a to radzę Wam- poczekajcie jeszcze ten półtora miesiąca. Nie wiem jak zdobędę te 199 euro, ale ja po prostu musze mieć TEGO Xbox`a.

Nintendo DS PORTABLE
Podczas konferencji prasowej Nintendo rzuciło dużo konkretów odnośnie swojej nowej przenośnej konsolki. A więc Nintendo DS Portable (tak się bedzie nazywać owe cudeńko) będzie dosyć oryginalną kieszonsolką. Czym ta oryginalność będzie się przejawiać? a tym że Nintendo DC Portable będzie miało nie jeden a dwa ekraniki TFT LCD (przekątna ekranika to ok.7.5 cm). Hmmmm pewnie wielu z Was zapyta po kiego grzyba 2 ekraniki, odpowiedź jest prosta po to, żeby obserwować grę z dwóch różnych perspektyw. Hmmmm wszystko to jakieś dziwne, no nic czekamy do majowego E3 tam dowiemy się więcej.

Xbox "Crystal Pack"


MGS: The Twin Snakes
Jedna z najbardziej oczekiwanych gier na "kostkę" zbliża się wielkimi krokami. Ten chyba najgłośnieszy remake będzie miał swoją premierę w Europie już 26 marca br. Czekam z niecierpliwością.
Halo 2 opóźnione - JESIEŃ 2004
Od jakiego czasu na internecie pojawiały się informacje o tym, że Halo 2 zostanie opóźnione. Jednak wiele osób kwalifikowało te informacje do zwykłych plotek i cały czas mieliśmy nadzieje, że zagramy w ten mega-hit już w kwietniu. Niestety Bungie rozwiało wszelkie nadzieje. Halo 2 zostanie wydane dopiero na jesień br. i jest to pewne jak amen w pacierzu. Na pocieszenie Bungie pokazało.... pierwszego oficjalnego screena z multiplayer`a. Niektórzy już odliczali dni do premiery, wiele osób miało nadzieje że Bungie lada dzień wyda jakiekolwiek grywalne demo. A co dostaliśmy? dostaliśmy minimum 9 miesięczne opóźnienie i jednego screena, ja nie wiem czy śmiać się czy płakać? No nic trzeba wziąć się w garść i czekać czekać i czekać.

Halo 2


Top 20
Oto lista najlepiej sprzedających się gier na wszystkie platformy w okresie 10-17 stycznia:
1 - NEED FOR SPEED: UNDERGROUND - PC, PS 2, Xbox, NGC, GBA
2 - GRAND THEFT AUTO: DOUBLE PACK - PS 2, Xbox
3 - THE SIMPSONS: HIT & RUN - PC, PS 2, Xbox, NGC
4 - FIFA 2004 - PC, PS 2, Xbox, NGC, GBA, PSO
5 - LORD OF THE RINGS: RETURN OF THE KING - PC, PS 2, Xbox, NGC, GBA
6 - NORTON INTERNET SECURITY 2004 - PC
7 - THE SIMS: BUSTIN' OUT - PS 2, Xbox, NGC
8 - MEDAL OF HONOR: RISING SUN - PS 2, Xbox, NGC
9 - TONY HAWK'S UNDERGROUND - PS 2, Xbox, NGC, GBA
10 - TIGER WOODS PGA TOUR 2004 - PC, PS 2, Xbox, NGC, GBA
11 - CHAMPIONSHIP MANAGER: SEASON 03/04 - PC
12 - TRUE CRIME: STREETS OF LA - PS 2, Xbox, NGC
13 - EYE TOY: PLAY - PS 2
14 - MAX PAYNE 2: THE FALL OF MAX PAYNE - PC, PS 2, Xbox
15 - PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME - PC, PS 2, Xbox, NGC, GBA
16 - XIII - PC, PS 2, Xbox, NGC,
17 - TOTAL CLUB MANAGER 2004 - PC, PS 2, Xbox
18 - MANHUNT - PS 2
19 - FINDING NEMO - PC, PS 2, Xbox, NGC, GBA
20 - PRO EVOLUTION SOCCER 3 - PC, PS 2

Wieje optymizmem
Xbox utrzymuje się twardo na drugim miejscu jeśli chodzi o sprzedaż konsol w USA i Europie. W kraju hamburgerów i Coca-Coli Xboxów sprzedało się o ponad milion więcej niż Gacków, w Europie nie jest już tak dobrze, ale nie jest też tragicznie, na naszym kontynencie przewaga X'a nad GCN wynosi 600 tys. sztuk. Xbox jest jedyną konsolą, której sprzedaż cały czas rośnie:):). Jeżeli Microsoft nic nie popsuje i konsola nadal będzie sprzedawać się tak jak teraz, to do czerwca 2004 sprzedaż Xboxa powinna wynosić 14.5 mln-16 mln sprzedanych konsol. Jest dobrze panowie, powiedział bym że nawet bardzo dobrze. Zauważcie,że największe killery na X'a jeszcze przed nami, a gry takie jak: Halo2,Doom3,DoA Online,Ninja Gaiden itp. jeszcze bardziej poprawią sprzedaż X'a:)

Xbox Live- Numero Uno
Na chwile obecną jest na Xboxa ok. 80!! tytułów obsługujących XboxLive'a. Oto spis niektórych gierek na których będziemy mogli szarpać przez Live'a: PGR 2, Amped 2,Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, Crimson Skies: High Road to Revenge and Links 2004, Magic the Gathering , Sega GT Online, Rainbow Six 3, Top Spin, Counter-Strike oraz Ninja Gaiden. Patrząc po tytułach poprostu nic dodać nic ująć:). Jako dowód na to że XboxLive jest bezkonkurencyjny napisze, że jeden z najpopularniejszych serwisów konsolowo-pecetowych(IGN) rekomenduje 15 gier(konsolowych oczywiście) z opcją grania po sieci, z czego 12 z nich jest na Xboxa. Jak sami widzicie w kwestii zabawy online nasza konsola nie ma sobie równych.


04     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WYŁOWIONE Z SIECI: Gry & Hardware (Czarna Skrzynka)